Banka Lásky

Banská Štiavnica
banska stiavnica sladkovic marina atrakcia literatura historia

Zážitkový dom o básni Marína

Jedno z najkrajších slovenských miest, Banská Štiavnica, láka návštevníkov krásnou historickou architektúrou, baníckou históriou a členitým reliéfom ponúkajúcim množstvo aktivít. Ďalším lákadlom, zapísaným na dlhý zoznam atrakcií mesta, je originálny projekt Banka Lásky. Oslavuje báseň Marína, najdlhšiu ľúbostnú báseň sveta Andreja Sládkoviča a to priamo v dome, kde Marína prežila väčšinu života a tajne uchovávala rukopis básne. V Banke Lásky Vás čaká 60 minút romantiky, smiechu a zimomriavok. Zažijete atrakcie, aké ste doposiaľ nezažili:

1. TREZOR LÁSKY - hlavnou atrakciou je prvý trezor na svete, v ktorom sa uschováva to najcennejšie - láska. Trezor je vytvorený z veršov básne Marína. Každý verš je zložený zo schránok, v ktorých si môžete uschovať symbol lásky alebo túžby po láske.

2. UNIKÁTNY LÁSKOMER - celosvetovo unikátny láskomer meria lásku dvojiciam, jednotlivcom, ale aj celým rodinám. Vašej láske priradí krásny verš z básne Marína, najdlhšej ľúbostnej básne sveta.

3. HOVORIACE OBRAZY AKO Z HARRYHO POTTERA - vďaka špičkovým high-tech technológiám zažijete, ako staré olejomaľby nečakane ožijú. Unikátnym spôsobom Vás vtiahnu do nesmrteľného príbehu lásky. Dozviete sa, ako to skutočne bolo medzi Marínou a Sládkovičom.

4. RUKOPIS BÁSNE MARÍNA - báseň Marína začal Andrej Sládkovič písať v roku 1844, potom ako sa dozvedel, že jeho milovaná Marína sa musí vydať za iného. Sládkovič písal báseň takmer 2 roky a dokončil ju, keď bola Marína už takmer rok vydatá. Rukopis básne Sládkovič milovanej Maríne daroval. Tá ho tajne uchovávala viac ako 50 rokov v dome, kde dnes sídli Banka Lásky. Po takmer 120 rokoch bol rukopis básne vrátený naspäť do jej domu, kde si ho môžete pozrieť.

Okrem toho na Vás v Banke Lásky čaká ešte mnoho ďalších atrakcií, ako napríklad Zaľúbená pošta, Interaktívne oživovanie veršov alebo Nebo lásky

Zdroj: Banka Lásky

Kontakt

Banka Lásky

Tel:  +421 45 557 2398
E-mail:   info@bankalasky.sk

Galéria

Poloha

Región

Banská Štiavnica

Súradnice

48.459149° N, 18.893155° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

12€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 09:30 - 19:00
  • Ut: 09:30 - 19:00
  • Str: 09:30 - 19:00
  • Štv: 09:30 - 19:00
  • Pia: 09:30 - 19:00
  • So: 09:30 - 20:00
  • Ne: 09:30 - 19:00

INFO

Vstupy sú každú hodinu po max. 16 osôb.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Sládkovičova báseň Marína je oficiálne zapísaná vo World Record Academy, ako najdlhšia ľúbostná báseň sveta.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby. Pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov.  Viac informácií