Bobová dráha Donovaly

Donovaly
donovaly banska bystrica bobova draha zabava adrenalin deti atrakcie

Adrenalínová bobová dráha v prekrásnom horskom prostredí

Na mieste, kde sa začína jedna z lanoviek na Donovaloch (TELEMIX Nová hoľa), bola v roku 2008 vybudovaná moderná bobová dráha. Jej dĺžka je takmer jeden kilometer a s dvadsiatimi zákrutami a siedmimi skokmi patrí medzi najlákavejšie atrakcie návštevníkov Donovál, ktorí vyhľadávajú adrenalínové zážitky a dobrodružstvo.

Prečo práve tu?

Na bobovej dráhe možno vyvinúť rýchlosť až 45 kilometrov za hodinu a porovnávanie sa s priateľmi, kto bol rýchlejší, nebude problém – rýchlosť na trati sníma radar, ale nemusíte sa obávať, že by vám domov prišla pokuta. Jazdu bobovou dráhou možno absolvovať samostatne i vo dvojici a spúšťať sa môžete ako v lete, tak i v zime, nakoľko je celá trať vyhrievaná.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Ak by ste sa po jazde rozhodli si zážitok zopakovať, opäť sa môžete vydať na začiiatok trate, kam vás dopraví takmer štyristo metrov dlhý vlek. Tých, ktorí váhajú, či sa spustiť vysokou rýchlosťou korytom dráhy, možno ubezpečiť, že jazdu majú pod svojou kontrolou a rýchlosť zjazdu môžu regulovať. Bobová dráha je súčasťou donovalskej Fun arény, ktorá ponúka množstvo aktivít rôzneho druhu pre každého, kto vyhľadáva vzrušenie a zaujímavé atrakcie.

Kontakt

Park Snow Donovaly

Tel:  +421 48 419 99 00
E-mail:   info@parksnow.sk

Galéria

Poloha

Región

Donovaly

Súradnice

48.880069° N, 19.222415° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

7€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h.