Bobová dráha Liptovský Mikuláš

Pavčiná Lehota
pavcina lehota liptovsky mikulas liptov demanovska dolina nizke tatry tatry bobova draha zabava adrenalin deti atrakcie funpark

Najstrmšia bobová dráha na Slovensku

Letná bobová dráha, ktorá je prevádzkovaná vo FUN PARK Žiarce, je jediná atrakcia svojho druhu v oblasti Liptov. Nachádza sa v Demänovskej doline, blízko lyžiarskeho strediska Jasná, Demänovskej jaskyne slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne.

V období jarných a letných mesiacov je veľmi obľúbená nielen medzi turistami zo Slovenska ale aj Čiech a Poľska. Jazdu na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku si užijú nie len malí ale aj veľkí návštevníci Liptova. Nakoľko sa v okolí nachádza množstvo ubytovacích kapacít, je táto TOP atrakcia ľahko dostupná peším turistom ale aj milovníkom cyklistiky.

Bobová dráha je produktom rakúskej spoločnosti Brandauer a momentálne sa na Slovensku nachádzajú len dve dráhy tohto typu. Bobová dráha v Demänovskej doline má celkovú dĺžku 1000 m. Na trati sa nachádza 16 zákrut, 6 terénnych skokov a počas jazdy prechádzate cez 2 umelo vytvorené drevené rampy. Najrýchlejší jazdci dosahujú maximálnu rýchlosť až 40 km/h, ktorú ešte umocňuje strmosť samotnej trate, ktorá ma celkové prevýšenie 120 m.

Kontakt

Horská letná bobová dráha

Mob:  +421 903 567 680
E-mail:   info@ziarce.sk

Galéria

Poloha

Región

Pavčina Lehota

Súradnice

49.025412° N, 19.561496° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

5€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Dôvodom, prečo sa bobová dráha vo FUN PARK Žiarce pýši jedinečnosťou je, že boby, v ktorých ste pevne pripútaní, sa spúšťajú na jednej alumí­niovej rúre v približne jedno­-met­rovej výške nad zemou.