Botanická záhrada Banská Štiavnica

Banská Štiavnica
banska stiavnica stiavnicke vrchy botanika flora zahrada priroda deti

Nádherná botanická záhrada obklopujúca Banícku akadémiu

Za tropickými a cudzo krajinnými rastlinami nemusíte cestovať ďaleko. Mnoho z nich sa nachádza aj na Slovensku, v botanickej záhrade v krásnom historickom meste, Banská Štiavnica. Záhrada ponúka 200 domácich i zahraničných drevín, z ktorých najvýznamnejší je céder libanonský, či veľmi návštevníkmi obľúbená, sekvoja mamutia. Sekvoja je obor medzi drevinami a veľa návštevníkov prichádza len kvôli nej. Príďte sa pozrieť tiež!

Pár slov o histórií

Vysádzanie botanickej záhrady začalo v 19. storočí prostredníctvom študentov a pod prísnym okom odborníkov z Baníckej a lesníckej akadémie, ktorá roku 1762 založila Mária Terézia ako prvú univerzitu svojho druhu na svete. Botanická záhrada vznikla v okolí univerzity a dodnes obklopuje budovy Akadémie. V časoch najväčšej slávy bola na univerzite zhromaždená najšpičkovejšia technika vtedajšej doby. Dnes budovy slúžia stredným školám.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Botanická záhrada je výborným miestom pre usporiadanie či už školského výletu alebo rodinného výletu. Deti si môžu v priestoroch botanickej záhrady zahrať hru „Botanici“, ku ktorej je možné dostať inštrukcie v informačnom centre botanickej záhrady. Môžete si tak spríjemniť deň, spoznať tak dreviny, ktoré ste možno nikdy predtým nevideli a obohatiť sa tak o nové znalosti a vedomosti. Botanická záhrada je otvorená celoročne a v letnom období do neskorších večerných hodín. Prehliadka vám zaberie približne 1 hodinu. Spríjemnite si takto výlet do Banskej Štiavnice a navštívte kúsok našej i cudzej prírody!

 

Kontakt

Slovenské banské múzeum - Informačné centrum

Tel:  +421 45 692 05 35
E-mail:   infobs@muzeumbs.sk

Galéria

Poloha

Región

Banská Štiavnica

Súradnice

48.459444° N, 18.897463° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

V záhrade je vysadených okolo 250 rôznych domácich a cudzokrajných drevín.
V záhrade sa nachádza najväčší druh stromov na svete - sekvojovec mamutí.