Botanická záhrada Bratislava

Bratislava
bratislava hlavne mesto botanika flora zahrada priroda vystavy

Prvá botanická záhrada na Slovensku

Ak máte radi odpočinok v prírode, môžete sa vybrať napríklad do lesa či na hory. Čo však v prípade, ak žijete, pracujete alebo študujete vo veľkom meste? Môžete navštíviť mestský park – alebo ešte čosi zaujímavejšie: botanickú záhradu s pestrou paletou rastlín, ktoré môžete spoznať nielen prostredníctvom informačných tabúľ, ale aj i odborného komentára odborníkov. Presvedčte sa sami pri návšteve bratislavskej univerzitnej botanickej záhrady.

Pár slov o histórii

Botanická záhrada v Bratislave vznikla už za Slovenského štátu počas druhej svetovej vojny, v roku 1942. Za jej vybudovanie bol zodpovedný vtedajší prednosta botanického ústavu, pán profesor Nábělek. Záhrada bola vybudovaná oko vily Lafranconi a rozvíjať sa začala predovšetkým po druhej svetovej vojne, keď bol vybudovaný zavlažovací systém a skleníky. V priebehu nasledujúcich rokov získala botanická záhrada ráz parku a stala sa obľúbeným miestom návštev širokej verejnosti.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

V bratislavskej botanickej záhrade sa organizujú rôzne tematické výstavy a súťaže, pričom je záhrada významným výskumným centrom pre pedagógov i študentov z viacerých univerzitných fakúlt. Najväčšiemu záujmu sa tradične tešia exotické teplomilné rastliny, ktoré sú pestované v skleníkoch.

 

Kontakt

Botanická záhrada Univerzity Komenského

Tel:  +421 265 425 440
E-mail:   jaroslav.bella@rec.uniba.sk

Galéria

Poloha

Región

Bratislava

Súradnice

48.147222° N, 17.073611° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Bratislava mala botanickú záhradu už v roku 1653, kedy dal park letného arcibiskupského paláca upraviť arcibiskup Lippay.
Botanická záhrada v Bratislave bola prvou svojho druhu v Uhorsku.