Botanická záhrada Nitra

Nitra
nitra botanika flora zahrada priroda fauna zoo
3.3

Najpríťažlivejšia turistická atrakcia v Nitre

Botanická záhrada v Nitre je vedecko-pedagogickým pracoviskom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre s celouniverzitnou pôsobnosťou. V zbierkach botanickej záhrady okrem tropických a subtropických druhov sú zastúpené rastliny mierneho pásma, domácej flóry, okrasnej zelene a úžitkových rastlín.

Pár Slov o Histórií

Botanická záhrada bola založená v roku 1982 a plní tri hlavné úlohy botanických záhrad, t.j. didaktickú, vedeckovýskumnú a kultúrno-výchovnú úlohu. Záhrada vlastní veľkú vzorkovnicu rastlín obsahujúcu 86 čeľadí s vyše tisíc jedincami, ktorá sa pravidelne využíva pri príprave poslucháčov univerzity, najmä jej Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Okrem flóry má v botanickej záhrade svoje zastúpenie aj fauna a to vďaka viváriu s tropickými hadmi, jaštermi najrôznejších tvarov a veľkostí, obrovskou korytnačkou či krokodílom a mini-ZOO, v ktorej sa nachádzajú muflóny, daniele, koza kamerunská a niekoľko druhov vtákov.

Kontakt

Botanická záhrada Nitra

Tel:  +421 37 641 47 37
E-mail:   botzah@uniag.sk

Galéria

Poloha

Región

Nitra

Súradnice

48.306111° N, 18.096389° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

2€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

V botanickej záhrade môžete navštíviť aj vivárium s vyše 90 jedincami z 22 druhov chránených živočíchov z triedy plazov ako sú hady, jaštery, korytnačky a dokonca aj jeden krokodíl.