Čiernohronská železnica

Čierny Balog
UHORSKO DETSKA ZELEZNICA SKANZEN

Parným vláčikom po lesoch horehronia!

Asi nenájdeme dieťa, ktoré by nemalo rado parné vláčiky. Kúdoly dymu a pary, pískanie a hrmotanie kolies lákajú nadšencov všetkých vekových kategórií. Spojte ich s podmanivou horehronskou prírodou a dostanete dokonalú turistickú atrakciu! Čiernohronská lesná železnica je jednou z mála lesných železničiek, ktoré sa u nás zachovali. Vďaka usilovnej práci nadšencov a dobrovoľníkov sa z nej môžeme tešiť dodnes. Spoznajte s nami do Čierneho Balogu!

Železnica premáva na troch trasách pričom sa všetky začínajú aj končia v Čiernom Balogu. Jednotlivé trasy sú označené farbami. Všetky lístky sú spiatočné a platia celý deň. Cena lístka závisí od počtu tratí, ktoré hodláte navštíviť. Na každej zo zastávok môžete cestu prerušiť, obzrieť si jej okolie, prejsť sa či nájsť občerstvenie. Pokračovať môžete ďalším vláčikom. Kočík, vozík, pes alebo bicykel nie sú problémom na źiadnej z nich.

Kam vedú jednotlivé trate? Zelená trať vás zavedie do Vydrovskej doliny a areálu Lesníckeho skanzenu. Premávajú tu vlaky s motorovými rušňami. Modrá trať vedie do Dobroče. Trasa je dobre známa futbalovým fanúšikom, pretože vedie pomedzi tribúnu a hraciu plochu miestneho ihriska čo je svetový unikát. Počas hlavnej sezóny tu premávajú parné lokomotívy v stredu, vo štvrtok, v piatok a v sobotu. Červená trať vedie na východný koniec obce Čierny Balog. Parné lokomotívy tu opäť premávajú v stredu, vo štvrtok, v piatok a v sobotu.

Kontakt

Čiernohronská železnica

Tel:  +421 48 619 15 00
E-mail:   info@chz.sk

Web:
www.chz.sk

Galéria

Poloha

Región

Čierny Balog

Súradnice

48.746208° N, 19.657336° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

11€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 09:30 - 16:00
  • Ut: 09:30 - 16:00
  • Str: 09:30 - 16:00
  • Štv: 09:30 - 16:00
  • Pia: 09:30 - 16:00
  • So: 09:30 - 16:00
  • Ne: 09:30 - 16:00

INFO

Uvedená cena platí pre dospelú osobu na jednu trasu.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

V dobách najväčšej slávy tu premávalo až sedem parných lokomotív. Ročne sa prepravilo až 300 000 m3 dreva.
Lesná železnica sa zapísala i do dejín Slovenského národného povstania v roku 1944, keď zabezpečovala pre partizánov dovoz proviantu a munície do hôr.