Galéria Danubiana Čuňovo

Čuňovo
cunovo bratisla hlavne mesto danubia muzeum galeria umenie kultura architektura

Múzeum moderného umenia

Jedným z najoriginálnejších múzeí moderného umenia na Slovensku je Danubiana Meulensteen Art Museum. Nachádza sa v Bratislave na polostrove na Dunaji, čo mu dodáva unikátnu atmosféru. Danubiana prezentuje súčasne výtvarné umenie nielen z domácej, ale i svetovej umeleckej scény a patrí medzi najdôležitejšie kultúrne inštitúcie hlavného mesta.

Pár slov o histórii

Múzeum Danubiana založil Holanďan Gerard Meulensteen (po ktorom nesie múzeum meno) a Slovák Vincent Polakovič v roku 2000. Po štrnástich rokoch bola dokončená dlho plánovaná dostavba, v ktorej sa nachádza stála výstava. V okolí múzea sa nachádza sochársky park, ktorý tvoria diela domácich i zahraničných autorov rozličných žánrov.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Danubiana je medzi obyvateľmi Bratislavy i turistami cenená pre výnimočné spojenie krásnej prírody, hodnotného umenia a modernej architektúry citlivo zasadenej do prostredia. Súčasťou priestorov Danbuiany je Art shop, kde si návštevníci môžu zakúpiť knižné publikácie o umení, plagáty či grafiky, ale taktiež kaviareň či audiovizuálne centrum a prednášková sála.

Kontakt

Danubiana Meulensteen Art Museum

Tel:  +421 2 62 52 85 01
E-mail:   danubiana@danubiana.sk

Galéria

Poloha

Región

Bratislava

Súradnice

48.143746° N, 17.108713° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

8€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Za 10 rokov existencie múzea moderného umenia si prišlo výstavy pozrieť viac ako štvrť milióna návštevníkov.