Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika Hlohovec

Hlohovec
hlohovec astronomia vesmir hvezdaren planetarium deti vzdelavanie

Tajomstvá nočnej oblohy v populárnej hvezdárni

Hlohovec sa môže pochváliť hneď hvezdárňou aj planetáriom pričom patrí medzi centrá astronómie na Slovensku. V hlohoveckej hvezdárni sa pravidelne organizujú exkurzie i pozorovania nočnej oblohy a hvezdáreň sa pýši druhým najväčším ďalekohľadom na Slovensku.

Prečo práve tu

Hvezdáreň sa nachádza len štvrťhodinu chôdze od centra mesta. Zamestnanci hvezdárne organizujú prednášky na rôzne témy týkajúce sa astrológie a verejnosť zoznamujú s technikou, ktorú majú k dispozícii na spoznávanie vesmíru. Hvezdáreň má k dispozícii množstvo odborných publikácií i popularizačno-náučných filmov či videozáznamov z pozorovaní.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Do planetária sa zmestí až takmer šesťdesiat návštevníkov, ktorí si môžu vychutnať premietanie nočnej oblohy a jej telies na kupole planetária. Náučné programy, ktoré hlohovecká hvezdáreň ponúka, sa zameriavajú na celú paletu návštevníkov – od laickej verejnosti či dokonca škôlkarov až po odborníkov z praxe. Program v planetáriu trvá zhruba dve hodiny a veľkou výhodou je, že je možné si ho upraviť podľa vlastných preferencií.

Kontakt

Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika

Tel:  +421 33 730 18 28
E-mail:   planetarium@zupa-tt.sk

Galéria

Poloha

Región

Hlohovec

Súradnice

48.41989° N, 17.796853° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Observatórium má k dispozícii prístrojovú techniku na veľmi dobrej úrovni, patrí k nej aj druhý najväčší ďalekohľad na Slovensku.