Hvezdáreň Michalovce

Michalovce
michalovce zemplin astronomia vesmir hvezdaren deti

Pozorovanie divov michalovskej nočnej oblohy

Hvezdáreň v Michalovciach sídli v budove Moussonovho domu na Hrádku od osemdesiatych rokov. Vtedy bola vilka rekonštruovaná a prestavaná pre potreby hvezdárne, ktorá poskytuje prehliadky návštevníkom so záujmom o astronómiu ako aj  hvezdárne, ktorá sa aktívne zapája do vedeckej činnosti.

Hvezdáreň ponúka večerné pozorovania nočnej oblohy, premietanie filmov z oblasti astronómie či prednášky objasňujúce tajomstvá nočnej oblohy. Aktivity hvezdárne sú naozaj pestré, preto sa návštevníkom zaiste oplatí navštíviť jej webovú stránku, kde sa dozvie čo hvezdáreň plánuje v najbližších dňoch.

Hvezdáreň sa nachádza v čarovnom prostredí michalovského Hrádku, na kopčeku pri okraji mesta. Výška vstupného pre dospelú osobu neprekračuje 2 eurá, čo znamená že hvzdáreň je skutočne prístupná pre všetkých milovníkov astronómie.

Kontakt

Hvezdáreň Michalovce

Tel:  +421 56 636 21 03
E-mail:   info@hvezdaren-mi.sk

Galéria

Poloha

Región

Michalovce

Súradnice

48.766011° N, 21.899826° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

2€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Na budove sú dve kupoly a to päťmetrová, v ktorej je umiestnený Coudé refraktor 150/2250 mm od firmy Carl Zeiss Jena a refraktor 130/1500 mm. V trojmetrovej kupole sa nachádza zrkadlový ďalekohľad Cassegrain 200/1760 mm.