Hvezdáreň Rimavská Sobota

Rimavská Sobota
rimavska sobota astronomia vesmir hvezdaren deti vzdelavanie

Mesiac, Saturnove prstence či Jupiterove pásy v Rimavskej Sobote

Hvezdáreň v Rimavskej Sobote ponúka stretnutie s astronómiou pre širokú verejnosť. V rámci exkurzie môžete poodkryť tajomstvá nočnej oblohy ako aj tajomstvá slnečnej atmosféry počas dňa. Hvezdáreň organizuje vo vlastnom astroparku mnoho zážitkových podujatí, o ktorých sa dočítate na jej webových stránkach.

Vstupné pre dospelého činí 1,5 eura, pričom závisí od charakteru podujatia, ktorého sa zúčastňujete. Hvezdáreň sa nachádza na okraji mesta a otvorená býva denne v časoch od 8:00 do 15:00. V pracovné piatky hvezdáreň organizuje aj večerné pozorovania oblohy.

Kontakt

Hvezdáreň v Rimavskej Sobote

Tel:  +421 47 562 47 09
E-mail:   astrors@astrors.sk

Galéria

Poloha

Región

Rimavská Sobota

Súradnice

48.374115° N, 20.005146° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

2€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Hvezdáreň v Rimavskej Sobote sídli v časti Tomášová, bola založená v roku 1975 a 4.októbra 1977 otvorená jej prevádzková budova, ako prvá účelová stavba hvezdárne na Slovensku.
Pred založením hvezdárne nebolo v okrese takmer žiadne astronomické zázemie. Od 1.4. 1999 po zrušení regionálnych kultúrnych centier je súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella ako jej pobočka.