Jazero Kuchajda

Bratislava
kuchajda bratislava hlavne mesto jazero sport vodne sporty relax kupanie deti

Populárne prírodné kúpalisko v Bratislave

Kuchajda je prírodné jazero, ktoré sa nachádza v mestskej časti Bratislavy – Nové Mesto. Meno pochádza z nemeckého Kuhheide (kravský pasienok). Areál sa nachádza blízko obchodného centra Polus City Center a neďaleko železničnej stanice Bratislava – Nové Mesto.

Kuchajda je veľmi obľúbená vďaka bohatým možnostiam kultúrneho či športového využitia. Rekreačný, kultúrny a športový areál je vybudovaný v priestore bývalého štrkoviska.

Kúpacia sezóna sa na Kuchajde začína pravidelne v polovici júna. V areáli Kuchajdy sú návštevníkom k dispozícii prezliekarne, sprchy a zariadenia pre osobnú hygienu.

V lete v amfiteátri mestská časť organizuje rôzne podujatia vrátane večerného kina. Okruh okolo Kuchajdy meria 1454 metrov. V areáli okrem kúpania a vodných športov (člnkovanie, vodné bicykle) je možnosť si zabehať, zahrať si malý futbal, basketbal, plážový volejbal a malé deti si môžu vyskúšať svoje športové majstrovstvo na rôznych ihriskách s pieskoviskom, preliezačkami, kolotočom a šmykľavkou.

Občerstvenie v areáli poskytuje niekoľko reštaurácií a bufetov. Počas prevádzky kúpaliska zabezpečuje prvú pomoc súkromná firma.

Kontakt

Bratislava Tourist Board

Tel:  +421 25 935 66 52
Mob:  +421 908 705 070
E-mail:   btb@visitbratislava.com

Galéria

Poloha

Región

Bratislava

Súradnice

48.169477° N, 17.144827° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

3h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Jazero slúži počas celého roka rybárom a v lete ako rekreačné centrum. Počas leta je k dispozícii aj futbalové miniihrisko s umelým povrchom.