Jazero Malé Košariská

Dunajská Lužná
dunajska luzna senec kosariska jazero kupanie relax rybolov deti

Najstaršie a najpopulárnejšie jazero spomedzi Košarísk

Pri obci Dunajská Lužná neďaleko Bratislavy sa nachádzajú štrkopieskové jazerá, ktoré sú hojne navštevované hlavne v letných mesiacoch obyvateľmi hlavného mesta. Na rekreáciu je najviac prispôsobené Malé jazero, ktoré ponúka aj možnosť občerstvenia a parkovisko a má najlepšie upravené pláže. Kto má rád skôr prírodný ráz kúpania tak uprednostní Veľké jazero, kde sa nachádza aj nudapláž. Z jednej strany je obkolesené rekreačnými chatkami. Tretie jazero je vo fáze ťažby štrku a preto je tu kúpanie zakázané.

Návštevníci majú možnosť požičať si lehátka a slnečníky. Voda v jazere je kontrolovaná a vhodná na kúpanie, navyše je i napohľad pekná, priezračná. Pri jazere sa nachádza platené parkovisko.

Nenáročný terén so štrkovo-bahnistým dnom je výrazne rozčlenený na dve časti malým polostrovom, zatopené plytčiny s vŕbovými krovinami a stromami, hlboká časť oddelená od plytkej štrkovým zlomom. Nachádza sa tu pomerne hojne rýb: kapor, karas, sumec, jalec hlavatý, slnečnica, plotica, šťuka, hrebenačka. Dajú sa tu vidieť sladkovodné medúzy.

Kontakt

Obec Dunajská Lužná

E-mail:   info@dunajskaluzna.sk

Galéria

Poloha

Región

Dunajská Lužná

Súradnice

48.095939° N, 17.2808° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

3h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Košariská tvoria už tri jazerá vzniknuté ťažbou štrku, ktoré sú hojne navštevované hlavne v letných mesiacoch obyvateľmi hlavného mesta.