Kaštieľ Divín

Divín
divin lucenec hrady kastiel historia renesancia

Pekný kaštieľ v obci Divín nachádzajúcej sa neďaleko Detvy

Renesančný kaštieľ sa nachádza na úpätí hradného vrchu. Nachádza sa priamo v centre obce Divín v okrese Lučenec - výrazná dominanta obce. Kaštieľ postavili v roku 1670 v podhradí na mieste stredovekého hrádku z 15.storočia, ktorý bol súčasťou hradného areálu hradu Divín. Patril šľachtickému rodu Zichyovcov. V miestnostiach sú gotické a renesančné klenby, v bastiónoch väčšinou trámové stropy. Súčasťou interiéru je aj skládka nádherných dverí, funkčné schodište a pozostatky novších kachľových pecí. Samotný kaštieľ je skrytý za svojim rozľahlým opevnením s bastónmi. Nad vstupnou bránou nádherná drevená arkádová konštrukcia s portálom. V objekte sú zachovalé drevené ochoze zvonku a v interiéroch renesančné klenby a trámové stropy.

V súčasnosti prebieha priamo v interiéri výskum hrádku a preto je prízemie kaštieľa odkopané. Rekonštrukcia historického kaštieľa v Divíne prebieha od marca 2011. V budúcnosti sa bude využívať na kultúrno-spoločenské-verejno-prospešné podujatia.

Kontakt

Mestské informačné centrum Lučenec

Tel:  +421 47 433 15 13
E-mail:   mic@lucenec.sk

Galéria

Poloha

Región

Divín

Súradnice

48.449187° N, 19.53478° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Pár metrov od kaštieľa sa nachádza barokový kostol a fara s najstaršími slnečnými hodinami v Novohrade.