Mestské múzeum Holíč

Holíč
holic skalica zahorie hrady kastiel historia park

Múzeum sídliace v Holíčskom zámku

Zámok bol vyhlásený národnou kultúrnou pamiatkou v roku 1970. Zámok vznikol na strategicky významnom mieste moravsko-uhorského pohraničia ako hraničná pevnosť, ktorá tu stála asi už v 11. storočí ako drevený vodný nížinný hrad.  Jeho dnešný neskorobarokový výzor je výsledkom prestavby renesančnej protitureckej pevnosti na reprezentačné letné sídlo c.k. rodiny Habsburgovcov. Trojpodlažná obytná budova, pôdorysne riešená do tvaru písmena U je obohnaná mohutným dvojnásobným systémom hradobného múru a priekopy, za ktorými pokračoval rozsiahly ohradený park zlikvidovaný po roku 1919.

Múzeum v Holíči bolo otvorené v roku 1992 ako vysunutá expozícia Záhorského múzea v Skalici, ktorá vystavovala zbierku keramiky. V roku 2005, kedy si mesto Holíč pripomenulo 800 rokov od prvej písomnej zmienky o Holíči, vtedajšom Wyware, prešlo múzeum zásadnou premenou. Múzeum sa nachádza v zrekonštruovanej časti Holíčskeho zámku, ktorý je najnavštevovanejšou historickou pamiatkou mesta.

 

Kontakt

Turistické informačné centrum Holíč

Mob:  +421 907 657 884
E-mail:   tikholic@holic.sk

Galéria

Poloha

Región

Holíč

Súradnice

48.808911° N, 17.157082° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

2€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Najreprezentačnejším priestorom interiéru je Čínska sála, ktorej steny pokrývajú kožené maľované tapety s motívmi čínskej krajiny.