Lesnícky skanzen Čierny Balog

ČIerny Balog
cierny balog brezno horehronie oddych kultura poznanie zaujimavosti deti medzi drevenicami muzeum skanzen technicke pamiatky

Jedinečné lesnícke múzeum v prírode

Hoci je Čierny Balog v povedomí väčšiny ľudí spájaný najmä s Čiernohronskou železnicou, nachádza sa tu aj iná, nemenej zaujímavá atrakcia. Reč je o Lesníckom skanzene v autentickom lesnom prostredí, v ktorom sa môžete naučiť mnoho o práci lesníkov a spoznať to, čomu sa počas celého roka venujú a ako žijú.

Prečo práve tu?

Lesnícky skanzen bol založený v roku 2002 a pri jeho návšteve vás čaká poriadna prechádzka – prejdete sa po viac než tri kilometre dlhom náučnom chodníku, na ktorom vás čaká 70 zastávok. Zoznámite sa s mnohými aspektami lesníctva a dozviete sa zaujímavé informácie nielen o lesnom ekosystéme či faune a flóre, ktorá v ňom sídli, ale napríklad aj o technike, ktorú lesníci pri starostlivosti o les používajú.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Skanzen je natoľko rozsiahly, že najmä v prípade, ak ho navštívite s menšími deťmi či nadšencami lesníctva, strávite tam značnú časť dňa. Natrafíte aj na exponáty, ktoré by ste v lesníckom skanzene nečakali – napríklad helikoptéru – ale na to, aby ste pochopili, prečo tam je, je najlepšie toto múzeum v prírode navštíviť osobne. Dá sa k nemu dostať buď priamo z obce Čierny Balog pešo alebo autom, zaujímavou alternatívou je však práve cesta Čiernohronskou lesnou železnicou.

Kontakt

Lesnícky skanzen, Lesy slovenskej repubiky

Mob:  +421 918 333 430
E-mail:   skanzen@lesy.sk

Galéria

Poloha

Región

Čierny Balog

Súradnice

48.734044° N, 19.644487° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

1€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 09:00 - 17:00
  • Ut: 09:00 - 17:00
  • Str: 09:00 - 17:00
  • Štv: 09:00 - 17:00
  • Pia: 09:00 - 17:00
  • So: 09:00 - 17:00
  • Ne: 09:00 - 17:00

INFO

Skanzen je prístupný celoročne, no horáreň je otvorená len od mája do októbra. Bližšie informácie o vstupe nájdete na webe prevádzkovateľa.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Skanzen je tvorený 3 km dlhým náučným chodníkom “lesného času”, na ktorom nájdeme viac ako 70 zaujímavých stanovíšť s tématikou histórie, súčasnosti ale aj budúcnosti lesníctva.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby. Pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov.  Viac informácií