Múzeum Ferdinanda Coburga Predná Hora

Muránska Huta
predna hora revuca marianska huta gemer zamok muzeum expozicia osobnosti historia polovnictvo

Unikátne múzeum venované známemu šlachticovi Ferdinandovi Cobourgovi

Oblasť na Prednej Hore mal Ferdinand Coburg mimoriadne rád. Nádherná okolitá príroda predstavovala nielen ideálne miesto na oddych, ale poskytovala mu aj možnosť realizovať jeho najväčšie záľuby - poľovníctvo a botaniku. V poľovníckom zámočku, ktorý mu kedysi patril, dnes nájdete unikátnu expozíciu.

Rod Coburgovcov bol a dodnes je významným panovníckym rodom v Európe. Patril do neho aj bulharský cár Ferdinand Coburg, ktorého očarila krása slovenskej prírody, kde sa naplno mohol venovať svojim najväčším záľubám - botanike, poľovníctvu a ornitológii. Obľúbil si aj Muránsku planinu a zvlášť oblasť Prednú Horu, kde vlastnil poľovnícky zámoček.

V siedmych miestnostiach zámočka sa dnes nachádza zaujímavá stála expozícia. Prehliadka a pútavý výklad vás prevedú nielen životom Ferdinanda Coburga, ale zároveň aj históriou celého šľachtického rodu. Nazriete do spálne zariadenej nábytkom zo vzácneho limbového dreva, poľovníckeho salónika so zbierkou trofejí i porcelánu a malých návštevníkov určite poteší prírodovedná miestnosť, v ktorej sa uprostred krásneho lesa s radosťou môžu pustiť do hľadania poskrývaných zvieratiek.

Do poľovníckeho zámočku na Prednej Hore môžete po ohlásení zavítať kedykoľvek v roku. Ste srdečne vítaní!
 

Kontakt

OLÚP. n.o. Predná Hora

Tel:  +421 58 48 66 145
E-mail:   petra.glucknerova@olup-prednahora.sk

Galéria

Poloha

Región

Muránska Huta

Súradnice

48.771818° N, 20.110719° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Reprezentatívny poľovnícky zámoček, v ktorom sa nachádza múzeum, kúpil bulharský cár Ferdinand Coburg (1861-1948) na poľovníckej výstave začiatkom 20. storočia vo Viedni a situoval ho v obľúbenej oblasti Predná Hora.