Múzeum Smrečany

Smrečany
smrecany liptovsky mikulas liptov muzeum expozicia historia tradicie remesla

Prierez históriou a kultúrou malebnej liptovskej obce Smrečany

Múzeum, stála expozícia je od augusta 2010 otvorená v nových priestoroch – budova vedľa gotického kostola Obetovania Pána (Katolícky kostol).

História súčasnej stálej expozície “História a významné osobnosti obce” a výstavnej činnosti vôbec sa začala písať v r.1975, kedy vďaka neúnavnej snahe učiteľa V.Devečku vznikla Pamätná izba Fraňa Kráľa.

Dnešná expozícia má širší rámec – predstavuje návštevníkom celkový prierez históriou obce Smrečany spojený s ukážkou starých ľudových remesiel, hospodárskych nástrojov, krojov, starých dokumentov, fotografií apod. Exponáty boli zoradené pri príležitosti 700.výročia založenia obce a vzhľadom na veľký záujem návštevníkov sú v tomto zložení ponechané dodnes.

Okrem dobových exponátov je v stálej expozícii možné sa zoznámiť s najznámejšími osobnosťami, ktorých život bol spojený s obcou Smrečany, a ktorých meno prerástlo jej hranice. 
 

Kontakt

Smrečany

Mob:  +421 903 202 880
E-mail:   smrecany@smrecany.sk

Galéria

Poloha

Región

Smrečany

Súradnice

49.120142° N, 19.648814° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Fraňo Kráľ bol významným predstaviteľom socialistického realizmu a do dejín slovenskej literatúry sa zapísal knihou Čenkovej deti