Nestville Park Hniezdne

Hniezdne
hniezdne stara lubvna zamagurie whisky nestville remeslo rezbarstvo expozicia

Expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva na severnom Spiši

Hniezdne, obec s menej než poldruha tisíca obyvateľmi, sa môže pýšiť nielen zaujímavou históriou, ale aj súčasnosťou. Zatiaľ čo kedysi bolo Hniezdne najmenším kráľovským mestom Uhorska, dnes je obľúbenou turistickou destináciou severného Spiša. Dôvodom je okrem krásnej prírody aj takzvaný Nestville Park, ktorý návštevníkom približuje minulosť aj prítomnosť liehovarníckeho remesla, ktoré má na Spiši bohatú tradíciu.

Pár slov o histórii

V neďalekej Starej Ľubovni sa nachádzal najstarší zachovaný liehovar na území Slovenska, čo potvrdzuje dlhoročné skúsenosti miestnych majstrov v príprave kvalitných destilátov. Hniezdne však nežije len z minulosti, ale na tradíciu aktívne nadväzuje: dnes sa tam vyrába prvá slovenská whisky. Nestville Park však nezabúda ani na prezentáciu ostatných súvisiacich remesiel, napríklad rezbárstva.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Centrom expozície Nestville Parku je jeden z najimpozantnejších drevených obrazov v celej Európe. Pracovalo na ňom sedem rezbárov po dobu tri roky a jeho rozmery udivujú: obraz má hmotnosť viac než jednu tonu a veľkosť viac než dvanásť metrov štvorcových. Ak však preferujete dynamickejšie umenie, tiež si prídete na svoje: počas celého roka totiž Nestville park ponúka svojim návštevníkom rôzne akcie, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

 

Kontakt

Nestville park

Tel:  +421 52 42 636 35
Mob:  +421 917 949 673
E-mail:   info@nestville.sk

Galéria

Poloha

Región

Hniezdne

Súradnice

49.302342° N, 20.639501° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

7€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: Zatvorené
  • Ut: 10:00 - 16:00
  • Str: 10:00 - 16:00
  • Štv: 10:00 - 16:00
  • Pia: 10:00 - 16:00
  • So: 10:00 - 16:00
  • Ne: 10:00 - 16:00

INFO

Otváracie hodiny sa môžu v priebehu roka meniť. Presné informácie o cene a vstupe nájdete na webe prevádzkovateľa.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Názov Nestville Park vznikol spojením slov NEST a VILLE, pričom, „NEST“ znamená hniezdo a „VILLE“ je skratka anglického slova „VILLAGE“ , čo v preklade znamená obec, čiže v doslovnom preklade Hniezdne.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby. Pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov.  Viac informácií