Pohorie Oravské Beskydy

Divoká príroda Oravy
oravske beskydy turistika priroda

Divoká príroda Oravy

Oravské Beskydy sú flyšové pohorie, ktoré sa nachádza na severe Slovenska, pri hraniciach s Poľskom. Podobne ako Vysoké Tatry alebo Pieniny, aj toto pohorie zdieľame s našimi severnými susedmi.

Najvyššími vrcholmi Oravských Beskýd sú Babia hora a Pilsko. Hoci celá Orava je krásna a výnimočná, Babia hora je predsa len niečo extra. Leží na slovensko-poľskej štátnej hranici, je najsevernejším vyhliadkovým bodom Slovenska a zároveň najvyšším vrchom Oravských Beskýd. Známa je aj vďaka Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi, ktorý vo svojej poézii stvárnil krajinu a ľudí žijúcich v oblasti pod Babou horou. Ľudovo je preto nazývaná Hviezdoslavov vrch.  

Zdroj: www.beautifulslovakia.sk

Východiskové body

Mapa
1 2 Pohorie Oravské Beskydy
1Oravská Lesná
Túra Dĺžka Čas Obtiažnosť
Vychylovka 25 km 6:50 h ťažká
Rycierova hora 26 km 7:50 h ťažká
Úšust 17 km 4:15 h stredne náročná
2Oravská Polhora
Túra Dĺžka Čas Obtiažnosť
Babia hora 36 km 11:40 h ťažká
Pilsko 20 km 6:10 h stredne náročná
1

Oravská Lesná

Obec Oravská Lesná sa nachádza v západnej časti Oravských Beskýd. Známa je aj vďaka svojej výnimočnej atrakcii - lesnej železnici. Z pohľadu pešej turistiky ponúka viacero pekných túr a vychádzok. Najznámejšie sú výstup na Rycierovu horu a Úšust. Oravská Lesná je dostupná autom a autobusom.

Prístup

2

Oravská Polhora

Obec Oravská Polhora je z pohľadu pešej turistiky najvýnamnejším centrom Oravských Beskýd, keďže sa nachádza priamo pod legendárnou Babiou horou - najsevernejším vyhliadkovým bodom Slovenska. Nachádza sa v severnej časti pohoria. Oravská polhora je dostupná autom a autobusom.

Prístup

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby. Pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov.  Viac informácií