Poznanie

“Čím rozsiahlejšie sú poznatky človeka o tom, čo bolo urobené, tým lepšia bude jeho pripravenosť na to, čo je potrebné urobiť." - Benjamin Disraeli

História, architektúra, veda

Jednou z výnimočností Slovenska je neuveriteľne veľký počet hradov a zámkov vzhľadom na jeho malú rozlohu. Z viacerých z nich sa dnes zachovali už len ruiny, no veľké množstvo je vo výbornom stave, vďaka čomu môžete mať ich návštevou unikátny zážitok a ocitnúť sa na krátky moment v stredoveku. Najvýnimočnejším z nich je Spišský hrad, ktorý je najväčším hradom v strednej Európe a obľúbeným miestom filmárov.
 
Návšteva historických pamiatok je však len jednou z možností poznávania histórie. No zaujímavé doplnenie informácii Vám na Slovensku ponúkne aj približne 60 pekne spracovaných múzeí a 20 galérií. Významným priemyselným prúdom v minulosti bolo baníctvo, hlavne v okolí jedného z najkrajších slovenských miest - Banskej Štiavnice. Práve tu máte možnosť navštíviť banské múzeum, rôzne banské expozície a dokonca aj bývalú banskú štôlňu, ktorá Vám ponúkne unikátnu predstavu o tom, aká bola a v čom spočívala práca baníkov.
 

Poznanie
Poznanie

Nájdených 60 miest z 123

Reset filter