Stred Európy Kremnické Bane

Kremnické Bane
kremnicke bane kremnica tekov zaujimavosti zname miesta

Geografický stred Európy

Určenie stredu Európy je už pár storočí neľahký oriešok. Môže za to fakt, že hranice Európy sa neustále menia ale aj fakt, že určiť jednoznačný stred celej Európy je vlastne nemožné. Na meranie by totiž bolo nutné stanoviť jasné hranice, rozhodnúť sa či počítať alebo nepočítať rozlohu hôr, počítať alebo nepočítať aj zámorské územia Európy či počítať alebo nepočítať ostrovy a akú časť z Ruska … už sa Vám motá hlava? Krajín, ktoré vyhlasujú, že geografický stred je u nich, je hneď niekoľko. Neprekvapuje teda, že za také miesto často vyhlasujú odborníci z konkrétnej krajiny bod na mape svojej vlastnej krajiny. Miesto, ktoré za stred Európy považujeme na Slovensku , má byť priamo kostol v slovenskej obci Kremnické Bane. Biely kostolík, ktorý je malou turistickou atrakciou láka pozornosť turistov z ďaleka najmä ak mieria do Kremnice.

Kontakt

Múzeum Mincí a Medailí v Kremnici - Mestský hrad s Kostolom sv. Kataríny

Tel:  +421 45 674 39 68

Galéria

Poloha

Región

Kremnické Bane

Súradnice

48.743857° N, 18.913119° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky tu položili aj základný kameň Slovenskej štátnosti. Najväčšie slávnostné zhromaždenia sa tu konajú pri príležitosti Dňa ústavy Slovenskej republiky.