Stredoveký vojenský tábor Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa
stara lubovna zamagurie archeologia deti tabor vojna stredovek remesla umenie

Unikátny stredoveký zážitok pre deti aj dospelých

Jedinečnou a veľkou zaujímavosťou Starej Ľubovne je múzeum, stredoveký vojenský tábor, v podhradí Ľubovnianskeho hradu na Zámockej ulici. Tábor ponúka náhľad do autentického a detailného zobrazenia života vojakov v stredoveku ako napríklad podmienky a prostredie, v ktorých viedli svoj život. Vojenský tábor vznikol v 16. storočí, rozprestieral sa na ploche 1,5 hektára a v dnešnej dobe na tejto ploche stojí 18 historických stanov, v ktorých je možné ubytovať až 54 ľudí.

Prečo práve tu?

Ako návštevník môžete vyskúšať život vojaka aj v tejto modernej dobe! V tábore budete mať jedinečnú príležitosť vystreliť si z luku, či kuše. Hody sekerou sú tiež veľkou zábavou. Ak aj to nie je pre vás dostačujúce, môžete si vystreliť z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovensku.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Tábor je výbornou voľbou ak ste zatúžili pocítiť stredovek nie len na vlastnej koži, ale aj žalúdku. Tábor ponúka výber zo stredovekých jedál a nápojov v miestnej stredovekej krčmičke. Počas letnej sezóny program v tábore spestrujú vystúpenia šermiarov, sokoliarov a drobných remeselníkov. Ak sa vám tábor zapáči natoľko, že v ňom budete chcieť stráviť viacero dní, môžete sa ubytovať v stredovekých historických stanoch. Brány tábora lákajú hlavne skôr narodených. Je ideálnym miestom pre letné tábory, školské výlety, ale samozrejme aj pre starších v podobe netradičných zážitkových firemných akcií.

Kontakt

Ľubovnianske múzeum - Hrad v Starej Ľubovni

Tel:  +421 52 432 24 22
Mob:  +421 910 340 050
E-mail:   info@hradlubovna.sk

Galéria

Poloha

Región

Stará Ľubovňa

Súradnice

49.316107° N, 20.695857° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Návštevníci si môžu vystreliť i z dela alebo najväčšieho funkčného katapultu na Slovensku.