Termálne kúpalisko Ružbachy

Vyšné Ružbachy
vysne ruzbachy stara lubovna zamagurie kupanie wellness relax zdravie kupele deti

Prírodné jazierka naplnené termálnou vodou

V rámci areálu kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch sa nachádza aj termálne kúpalisko nesúce meno Izabela. Skladá sa z piatich bazénov – štyroch vonkajších a jedného zakrytého. V jednom z rekreačných bazénov sa nachádza unikát, ktorý asi na inom kúpalisku na Slovensku nenájdete – ostrov s vysokými ihličnatými stromami. Kúpanie v tomto bazéne tak trochu pripomína kúpanie sa uprostred lesa, pričom tento dojem umocňuje aj okolitá príroda.

Prečo práve tu?

Termálne kúpalisko vo Vyšných Ružbachoch je jedným z mála, ktoré má bazén napustený prírodnou liečivou vodou, ktorá pomáha pri ženských a duševných ochoreniach, taktiež pri dýchacích ťažkostiach. Liečivá voda tak nie je k dispozícii len hosťom kúpeľov, ale aj návštevníkom kúpaliska. Termálne kúpalisko je otvorené medzi júlom a septembrom, avšak krytý bazén je návštevníkom k dispozícii celoročne.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Ak sa rozhodnete navštíviť kúpalisko Izabela, môžete využiť aj zvýhodnený vstup do wellnessu. Kúpeľný areál ponúka ďalšie možnosti: balneoterapiu alebo oddych vo vitálnom svete, ktorý ponúka niekoľko relaxačných bazénov, sauny a telocvičňu. Vzhľadom na rozsah a kvalitu ponúkaných služieb sa nemožno diviť, že kúpeľný areál Vyšných Ružbách je mimoriadne obľúbeným miestom na rekreáciu.

Kontakt

Kúpele Vyšné Ružbachy

Tel:  +421 52 426 61 11
Mob:  +421 908 975 915
E-mail:   info@ruzbachy.sk

Galéria

Poloha

Región

Vyšné Ružbachy

Súradnice

49.305465° N, 20.555055° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

7€

Doba
trvania

4h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Kúpele patrili aj neteri španielskeho kráľa, ktorej rodina je dnes jednou z najváženejších v Španielsku.
Kúpele ešte pred 2. svetovou vojnou navštívil aj samotný španielsky kráľ a princ z Bourbonu.