Tvorivá dielňa Terra Permonia

Banská Štiavnica
banska stiavnica stiavnicke vrchy permonia dielna umenie relax zabava deti technika

Škola hrou v Banskej Štiavnici

Terra Permonia sú tvorivé dielne nachádzajúce sa centre Banskej Štiavnice určené pre každého od 3 do 99 rokov. Je to miesto určené na relax, kde môžete zmysluplne stráviť svoj voľný čas, získať mnoho informácií a popritom sa výborne zabaviť. Spoločnosť vám budú robiť priateľskí a šikovní lektori, ktorý vás usmernia vo všetkých kreatívnych technikách.

Pár slov o histórií

Vznik Zeme permoníkov ma svoje základy v Holandsku, kde podobný projekt získal v roku 2011 cenu za najlepšiu atrakciu roka. Autori tohto projektu Jos a Riet Spanbroekovci pomohli aj vybudovať Terru Permoniu a to najmä jej hlavnú časť s názvom Vynálezovňa. Ďalšou časťou je Mašinkáreň s modelom železničnej trate a vlakov, ktorá bola vybudovaná Slavomírom Červeňom. Vybudovaná bola aj minigaléria fotografií od rôznych autorov, či fosforovňa, kde sa môžete pohrať s vlastným tieňom.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

V najatraktívnejšej a najobľúbenejšej časti sa návštevníci učia zábavnou formou pracovať s rôznymi technickými zariadeniami. Pília, orezávajú, farbia, vŕtajú, zvárajú, ohýbajú za použitia rôznych materiálov a tak sa z nich stávajú najšikovnejší kutili, ktorý si poradia s pomocou lektorov s nejednou tvorivou situáciou. Všetky produkty vyrobené v Terra Permonia sa stávajú majetkom tvorcov a tak vaše výrobky môžu putovať k novým majiteľom vo forme darčekových predmetov, či pre vlastné potešenie.

Kontakt

Terra Permonia

Mob:  +421 948 100 727
E-mail:   info@terrapermonia.sk

Galéria

Poloha

Región

Banská Štiavnica

Súradnice

48.458548° N, 18.89236° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

5€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

V najatraktívnejšej časti sa deti učia hravou formou pracovať s rôznymi technickými zariadeniami, pília, orezávajú, farbia, režú, ohýbajú, vŕtajú, zvárajú a používajú rôzne materiály.