Vodárenské múzeum Bratislava

Bratislava
bratislava muzea technicke pamiatky muzeum voda

Múzeum zachytáva významnú vodárenskú históriu hlavného mesta

Múzeum zachytáva významnú vodárenskú históriu hlavného mesta a je zároveň originálnym miestom pre semináre, konferencie či kultúrno-spoločenské i firemné podujatia. Neváhajte a zažite aj Vy eklektizmus zasadený do prírody.

Spoznajte bohatú históriu, rozvoj a technické zabezpečenie vodární od roku 1886. Príďte sa pozrieť ako vyzeral Podkolibský vodojem, v časoch svojej najväčšej slávy, ako sa rozvážal ľad pocelej Bratislave, alebo ako vyzeral secesný interiér prvej kanalizačnej čerpacej stanice. Výstava je určená pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o premenách Bratislavy počas 125 rokov i to, ako k týmto premenám prispela bratislavská vodáreň.

Záhrada je riešená ako oddychový priestor s prevládajúcim prvkom vody a je pokračovaním expozície Vodárenského múzea. Záhrada má bezbariérové vstupy zo strany cyklotrasy pri Karloveskom ramene a zo strany Devínskej ulice. Pred hlavným vstupom je situovaný cyklopoint, drevené plató so stojanmi na bicykle. Súčasťou záhrady sú fontány s pitnou vodou.

Hlavná časť záhrady je venovaná deťom a pohybovým aktivitám. Na zavlažovanej tráve vznikla rovná plocha pre príležitostné športové aktivity. Záhrada prešla kompletnou rekonštrukciou v roku 2014 a pribudli v nej nové fontány, vyhliadková vodárenská veža, lavičky, osvetlenie, spevnené chodníky a nové hracie prvky. 

Kontakt

Vodárenské múzeum BVS, a.s.

Tel:  +421 26 020 19 15
E-mail:   vodarenskemuzeum@bvsas.sk

Galéria

Poloha

Región

Bratislava

Súradnice

48.147577° N, 17.062721° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 09:00 - 14:00
  • Ut: 09:00 - 14:00
  • Str: 09:00 - 14:00
  • Štv: 09:00 - 14:00
  • Pia: 09:00 - 14:00
  • So: Zatvorené
  • Ne: Zatvorené

INFO

Otváracie hodiny sa môžu v priebehu roka meniť. Detailné informácie nájdete na webe prevádzkovateľa.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Budova parnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi z 19. storočia, v ktorej sa múzeum nachádza, je jedným z architektonických skvostov Bratislavy.
Zaujímavým exponátom vodárenského múzea je časť vodovodného potrubia zo záhrad vo Versailles, ktorá pochádza zo 17.storočia.