Wellness v Bardejovských kúpeľoch

Bardejov
bardejovske kupele kupanie wellness kupele relax zdravie

Wellness v jedných z najkrajších a najstarších kúpeľov na Slovensku

Bardejovské kúpele sa prezentujú tým, že chcú pomôcť ľudom žiť lepší život. A to sa im už určite vo veľa prípadoch potvrdilo, keďže účinky liečivej vody sú známe už takmer 10 storočí. Bardejovské kúpele poskytujú nie len liečivú vodu, ale aj dobré jedlo, pokoj a pohodlie, možnosť konečne využiť čas len pre seba a vylepšiť svoj zdravotný stav. V Bardejovských kúpeľoch na veku nezáleží, navštívte ich aj vy!

Pár slov o histórií

Uhorský kráľ Béla IV. daroval mestu Bardejov v roku 1247 územie kúpeľov. Dobrý chýr o kúpeľoch sa šíril veľmi rýchlo. Ich kapacity sa rozširovali, pribúdali kabíny na kúpanie a miestnosti na ubytovanie. Väčšina hostí trávila v kúpeľoch 3 až 6 týždňov. Patrili medzi nich aj významné osobnosti ako rakúsko-uhorský cisár Jozef II., ruský cár Alexander I., ale aj známa Sissi, teda cisárovná Alžbeta, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Najväčší rozmach dosiahli kúpele v 19. storočí po výskume Pavla Kitaibla, ktorý potvrdil liečivé účinky vody vedeckým výskumom.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Bardejovské kúpele sú v historických listinách označované ako „kúpele pokoja“. Toto tvrdenie je nemožné vyvrátiť, keďže sa nachádzajú mimo mesta Bardejov. Kúpele sú obklopené lesami a nedávne merania dokázali, že sa môžu pýšiť najčistejším vzduchom na Slovensku. Za posledných 8 rokov prebehli obrovské rekonštrukcie a zveľaďovanie Bardejovských kúpeľov. Ak chcete ujsť od bežného života alebo sa zbaviť vašich zdravotných problémov, určite neváhajte a naplánujte si krátkodobý, či už dlhodobý pobyt. Ubytovanie poskytujú aj hotely a penzióny nachádzajúce sa v areály aj mimo neho. Cesta za zdravím nemusí byť ďaleká!

Kontakt

Múzeum ľudovej architektúry - Šarišské múzeum Bardejov

Tel:  +421 54 472 2072
E-mail:   sarmus@nextra.sk

Galéria

Poloha

Región

Bardejov

Súradnice

49.326045° N, 21.276914° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

5€

Doba
trvania

1h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

  • Pon: 11:00 - 21:00
  • Ut: 11:00 - 21:00
  • Str: 11:00 - 21:00
  • Štv: 11:00 - 21:00
  • Pia: 11:00 - 21:00
  • So: 11:00 - 21:00
  • Ne: 11:00 - 21:00

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Bardejovské kúpele navštívilo už veľa známych osobností, napríklad Mária Lujza, manželka cisára Napoleona, ruský cár Alexander I., cisárovná Alžbeta, manželka Františka Jozefa I., známa ako Sissi a mnoho významných šľachticov.
Wellness Spa Bardejovské kúpele ponúka vždy prvý piatok v mesiaci aj možnosť nočného kúpania.