ZOO Bratislava

Bratislava
bratislava hlavne mesto zoo zvierata deti relax

Pohľad do tajov prírody - Zoologická záhrada hlavného mesta Bratislavy

Bratislavská zoologická záhrada je jednou zo štyroch, ktoré sa na Slovensku nachádzajú. V súčasnosti v nej nájdete viac než deväťsto jedincov zvierat a celkovo viac než stosedemdesiat druhov. Medzi najpozoruhodnejšie z nich patria napríklad zubor európsky, leopard cejlónsky, koza skrutkorohá či nosorožec tuponosý. Niet divu, že cez víkendy je ZOO plná rodín s deťmi, ktoré sa sem rady vracajú.

Pár slov o histórii

Prvé myšlienky o založení ZOO v Bratislave pochádzajú z obdobia krátko po druhej svetovej vojne, avšak sprístupnená verejnosti bola až v roku 1960. Namiesto pôvodne zamýšľanej Železnej studničky bolo ako miesto pre jej výstavbu vybraná Mlynská dolina, avšak táto poloha sa stala zdrojom mnohých komplikácií pri rozširovaní zoologickej záhrady. Tie sa však podarilo prekonať a ZOO si zachovala charakter príjemného priestoru pre oddych i naučenie sa mnohého nového.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

Medzi najobľúbenejšie časti ZOO rozhodne patrí pavilón šeliem, kde sú levy, tigre či leopardy; taktiež výbehy takých exotických zvierat ako nosorožce, kengury, antilopy, zebry či žirafy alebo prírodné jazierka, v ktorých si svoje sídlo našli krásne plameniaky a pelikány. Jedna z najnovších súčastí areálu – pavilón primátov – je obývaná orangutanmi a šimpanzmi. Ak by sa vám návšteva ZOO páčila a chceli by ste zvieratká v nej podporiť, môžete si čosi zakúpiť v ZOO shope, ktorý sa nachádza priamo v areáli.

 

Kontakt

Zoologická záhrada Bratislava

Tel:  +421 2 60 102 111
E-mail:   zoo@zoobratislava.sk

Galéria

Poloha

Región

Bratislava

Súradnice

48.163611° N, 17.070556° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

7€

Doba
trvania

3h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

zooologická záhrada ako jedna z prvých v Európe odchovala mláďatá rysa ostrovida, ktorý sa stal jej symbolom.