ZOO Košice

Košice
kavecany kosice zoo deti relax lesopark dinopark

Zoologická záhrada s rozľahlým areálom uprostred lesoparku

Čo sa týka celkovej rozlohy areálu, ráčte spoznať tretiu najväčšiu zoologickú záhradu v Európe: ZOO Košice. Od doby svojho vzniku si získala u návštevníkov veľkú obľubu nielen kvôli rôznorodým obyvateľom ZOO, ale aj vďaka výnimočnej polohe v košickej mestskej časti Kavečany, v ktorej je areál zoologickej záhrady obklopený príjemným lesoparkom. Návštevníci tu nájdu mnoho možností aktívneho i pasívneho oddychu: lavičky, ihriská, ohniská a oddychové zóny.

Pár slov o histórii

S výstavbou zoologickej záhrady v Košiciach sa začalo v roku 1979. Vzhľadom na chov zameraný na eurázijské druhy živočíchov boli medzi prvými zvieratami kone plemena Hucul a taktiež ďalšie kopytníky. Postupom času boli vytvorené podmienky i pre exotické plazy, vtáky a šelmy. Dnes je v ZOO Košice chovaných zhruba 1200 zvierat, ktoré spadajú do 140 druhov. Od roku 2013 zoologickú záhradu dopĺňa aj dinopark, v ktorom sa môžete naučiť niečo o živočíchoch, ktoré sa nechovajú v žiadnej ZOO na svete.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

V košickej ZOO sa nachádza najväčšia voliéra na Slovensku i najväčší areál pre medveďa hnedého v strednej Európe. V roku 2002 sa tu dokonca narodili medvedie pätorčatá. V rámci zoologickej záhrady sa môžete naučiť aj čosi o rastlinách, nakoľko areálom ZOO vedie botanický náučný chodník.

Kontakt

Zoologická záhrada Košice

Tel:  +421 55 7968 011
E-mail:   zoo@zookosice.sk

Galéria

Poloha

Región

Košice

Súradnice

48.786667° N, 21.201667° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

7€

Doba
trvania

3h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

V roku 2002 sa v košickej ZOO narodili medvedie pätorčatá a vďaka starostlivej opatere ošetrovateľov sa podarilo všetky odchovať. Táto udalosť bola zapísaná do Guinnesovej knihy rekordov.