ZOO Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves
spisska nova ves spis zoo snv deti relax zahrada cukraren

Najmenšia, no o to útulnejšia ZOO na Slovensku

Zo štyroch slovenských zoologických záhrad sa tá najmenšia a najmladšia nachádza v centre stredného Spiša – Spišskej Novej Vsi. 310 jedincov zastupuje stodesať druhov zvierat, medzi ktorými nechýbajú ani druhy, ktoré sú zapísané v Červenej knihe ohrozených zvierat: tiger ussurijský či leopard škvrnitý. Vďaka svojej útulnosti patrí spišskonovoveská ZOO medzi najobľúbenejšie atrakcie celého regiónu.

Pár slov o histórii

ZOO bola otvorená v roku 1989 a odvtedy kontinuálne zväčšuje ako svoju rozlohu, tak i počet chovaných jedincov. Súčasťou zoologickej záhrady sa stalo i arborétum, čo je botanická záhrada špecializovaná na dreviny, ktorých sa tu nachádza viac než tridsať druhov. V roku 2012 pribudol ZOO shop a pavilón Aquaterra, ktorý je obývaný akváriovými a teráriovými zvieratami.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnete

V areáli ZOO sa nachádzajú detské ihriská a v blízkosti je aj obľúbená cukráreň, v ktorej sa môžete občerstviť po prehliadke zoologickej záhrady. Príjemnú atmosféru miesta dotvára jazierko, ktoré si okrem návštevníkov ZOO obľúbili aj labute či kačky. Aj napriek tomu, že ide o najmenšiu slovenskú ZOO, o zaujímavé a exotické živočíšne druhy ukrátení nebudete: nájdete tu ťavy, orangutany, lamy, jaguáry, medvede i kengury.

 

Kontakt

Zoologická záhrada Spišská Nová ves

Tel:  +421 53 4462631
E-mail:   zoosnv@zoosnv.sk

Galéria

Poloha

Región

Spišská Nová Ves

Súradnice

48.932778° N, 20.574722° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

ZOO v Spišskej Novej Vsi rozbehla v roku 2007 adopčný program, v rámci ktorého majú mnohé firmy, školy, združenia, jednotlivci možnosť adoptovať si zviera a pokryť náklady na kŕmenie minimálne na 1 rok.