Vodná Nádrž Ružín

Margecany
ruzin margecany vodna nadrz jazero rybolov relax deti

Miesto relaxu pri vode v okolí Košíc

Nádherné prostredie východného Slovenska vás očarí, tak isto ako rekreačné miesto umelá vodná nádrž Ružín. Nádrž nájdete v hlbokom, kľukatom údolí Bujanovský Vrchov, v časti zvanej Dolný prielom Hornádu.

Pár slov k histórii

Začiatky budovania začali v roku 1963 a vrcholili v roku 1970. Pomenovaná bola vďaka zaniknutej, zaplavenej obci Ružín. Od začiatku mala za účel zabezpečenie úžitkovej vody. Dodnes sa využíva jej vodná energia. Taktiež prináša možnosť rekreácie, ako v minulosti, tak aj dnes.

Zaujímavosti, ktoré neprehliadnite

Nádrž patrí medzi najkrajšie vodné plochy na Slovensku, no určite vás zaujmú aj dva ostrovčeky, ktoré sa na nej nachádzajú – Skalnatý ostrov lásky a Malý ostrov. Miesto prináša aj ďalšie výhody ako napríklad lovenie rýb.
Zanietení rybári tieto možnosti musia určite využiť. Pokochať sa krásnou prírodou a uloviť si nejakú rybku by nebolo na zahodenie.
 

Kontakt

Obec Margecany

Tel:  +421 53 4894 239
E-mail:   podatelna@margecany.sk

Galéria

Poloha

Región

Malá Lodina

Súradnice

48.850307° N, 21.067892° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Na Ružíne sa nachádza sa niekoľko ostrovov, napríklad skalnatý „Ostrov lásky“.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby. Pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov.  Viac informácií