Zrúcanina hradu Lietava

Lietava
STREDOVEK MUZEA ARCHEOLOGIA

Jedna z najrozsiahlejších zrúcanín na Slovensku

Hrad Lietava sa nachádza na severnom Slovensku približne 10 kilometrov od Žiliny. Obklopený malebným prostredím Súľovských skál ponúka nezabudnuteľné výhľady na východy a západy slnka či na okolitú prírodu.

Za viac ako sedemsto rokov svojej existencie prešiel hrad mnohými úpravami aj rukami majiteľov až sa nakoniec dostal do obetavých rúk občiasnkeho združenia, ktoré ho momentálne zachraňuje.

K hradu sa dá dostať pešo či na bicykli. Cesta vám zbehne rýchlo či pomaly v závislosti od toho akú trasu si vyberiete. Najkratšia cesta na hrad trvá okolo 30 minút, začína v obci Lietava a vedie po modrej značke. Ďalšou variantou je chodník z Lietavskej Svinnej, po zelenej značke. Táto prechádzka trvá približne 40 minút. Najdlhšia cesta na hrad vedie z obce Podhorie po modrej značke a potrvá vám približne 90 minút. 

V prípade, že sa na hrad vyberiete autom odporúčame vám ho nechať v Lietavskej Svinnej. Parkovisko tu nebýva až tak preplnené ako v Lietave a navyše vás bude po ceste tešiť krásny výhľad na hrad.

Kontakt

Združenie na záchranu hradu Lietava

Občianske združenie

Mob:  +421 905 515 330
E-mail:   zdruzenie@hradlietava.sk

Galéria

Poloha

Región

Lietava

Súradnice

49.16074° N, 18.685035° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

0€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

INFO

Areál zrúcaniny je prístupný neobmedzene, všetky výhľady a miesta na opekanie sú vám k dispozícii. Vstup je na vlastné nebezpečie. Všetky chodníky na hrad vedú lesom, lúkou či lesnými cestami a preto nie sú vhodné pre rodiny s kočíkmi.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?

Hrad Lietava patrí k najrozľahlejším zrúcaninám na Slovensku.