Hrad Likava

Likavka

Strážca obchodných ciest

Hrad Likava je expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku.

Hrad Likava stráži obchodné cesty už viac ako 700 rokov. Kedysi strážil cestu, ktorá spájala Liptov, Považia a Oravu s Poľskom. Dnes stráži diaľnicu D1 z Bratislavy do Košíc.

Počiatky hradu siahajú až do 13. storočia. V priebehu času sa hrad rozrástol a stal sa sídlom rôznych šľachtických rodov, ktorí ho prebudovali na nádherné sídlo. Dnes môžete na hrade obdivovať množstvo historických artefaktov a pamiatok, ktoré sú súčasťou jeho expozícií. Prechádzka po hrade vám odhalí ako sa v minulosti žilo nielen na hrade ale aj v celej oblasti.

Okrem toho sa môžete tešiť na krásne výhľady do okolitej prírody - nádherné hory, zelenajúce sa údolia a majestát našej najväčšej inžinierskej stavby. V letných mesiacoch je aj možnosť navštíviť prírodný amfiteáter a pozrieť si kultúrne podujatia, ktoré sa tu pravidelne konajú.

Kontakt

Liptovské múzeum - Hrad Likava

Tel:  +421 44 432 24 68
E-mail:   likava@liptovskemuzeum.sk

Galéria

Poloha

Región

Likavka

Súradnice

49.105106° N, 19.311709° E

Trasa

Otvor v Google maps

Užitočné informácie

Cena pre jednotlivca od

3€

Doba
trvania

2h

Vhodné pre

  • Dieťa
  • Dospelý
  • Dobrodruh

Otváracie hodiny

INFO

Z Likavky sa ku hradu dostanete po červenej turistickej značke. Na severnom konci dediny sa nachádza bezplatné parkovisko, z ktorého sa na turistickú trasu môžete pripojiť.

Recenzie [0]

Pomôžte Vašimi tipmi a skúsenosťami druhým a pridajte komentár. Hodnotiť pamiatky a pridávať komentáre môžu len prihlásení uživatelia.

Vedeli ste, že...?